Languages

Kutse Loodusgiidide koolitusele.

 

22. septembril algab Harjumaal nelja valla (Harku, Saue, Saku ja Kiili) loodusgiidide koolitu, mis toimub Metsanurme külakeskusse.

 

Koolitus sisaldab palju huvitavaid loenguid:
1. Harjumaa looduse,
2. keskkonnakaitse,
3. looduse vahendamise,
4. looduslike pühapaikade,
5. piirkonna vaatamisväärsuste,
6. giiditöö,
7. esmaabi andmise,
ja paljude muude teemade kohta. NB! Tutvu kogu programmiga !  Samuti annab koolitus võimaluse saada loodusgiidi atestatsioon.

 

Loodusgiid on giid, kes on spetsialiseerunud looduse ja pärandkultuurmaastike vahendamisele ning keskkonnasäästliku maailmavaate kujundamisele. Kui soovid jagada teistega avastamisrõõmu looduse imelises maailmas ja pärandkultuurmaastikul liikumises ning tunned vajadust keskkonnateadlikkust suurendada, siis on algav koolitus just sinu jaoks õige.

 

Koolitus koosneb 9 moodulist ja 22 koolituspäevast. Kuna koolitust rahastab LEADER programm 90 % ulatuses, siis osalejatel jääb tasuda vaid 50 € osalustasuna.

 

Koolitusel osalemiseks saatke oma motivatsioonikiri kaidotaberland@gmail.com küsimuste korral saate helistada 5114864 (Kaido Taberland). NB! Avaldusi võetakse vastu kuni 20. septembrini!

 

Motivatsioonikiri ei pea olema pikk, peaasi, et kõige olulisem oleks kirjas. Maksimumpikkus võiks olla 0,5 A4.
Palume kirjutada:
1. Miks te soovite saada loodusgiidiks?
2. Kuidas te olete seotud koolituspiirkonnaga?
3. Mis on teie eelnev haridus?
4. Milline on teie varasem kokkupuude giiditööga?

 

Kiirustage, sest mõned kohad on veel vabad!

 

Käesolev koolitus toimub MTÜ Tabasalu looduspargi, Nelja Valla Kogu ja MTÜ Lahemaa Ökoturismi koostöös. Tegemist on selles piirkonnas esimese loodusgiidide koolitusega. Antud koolitus keskendub küsimusele, kuidas vahendada loodust ja pärandkultuurmaastikke. Kindlasti ei jää vastuseta küsimus millist infot jagada. Sarnase metoodika alusel on loodusgiide varasemalt koolitatud 2 korda Lahemaal ja 1 kord Türil Tartu Ülikooli avatud õppe raames.

 

Algavale loodusgiidide koolitusele on mõeldud eelkõige loodust ja pärandkultuuri väärtustavatele inimestele, kellel on soov oma teadmisi teistega jagada. Kasuks tuleb loodusteaduslik haridus ja eelnev giiditöö kogemus. Kuna kohalik inimene on kõige parem kodukandi tutvustaja, siis neid me ka eelistame. Muidugi on kõige tähtsam suur tahe olla hea loodusgiid, seetõttu ei saa eelnimetatud eelduste puudumine väga motiveeritutel kindlasti takistuseks.

 

Peatse kohtumiseni juba koolitusel!