Languages

Aardejaht

 

Aardejaht on lõbus seikluslikku laadi maastikumäng. Aardejahi käigus õpitakse kaarti kasutama ja saadakse teada, kuidas kasutada maastikul liikumisel kompassi. Põnevust lisab mängu võistluslik laad. Aardejaht on võistkondlik mäng, mis arendab tähelepanuvõimet ja meeskonnatöö oskusi. Alati on võitnud kõige parema meeskonnatööga tiim. Aardejaht on ka hea võimalus Käsmut avastada, kuna marsruudi läbimisel käiakse kõik olulisemad vaatamisväärsused läbi.

 

Vastavalt grupi soovile on võimalik valida marsruudi pikkust:

 1. Lühike rada (2,5 km) – kestvusega 1,5 – 2 tundi, 7 kontrollpunktiga.
 2. Keskmine rada (5 km) – kestvusega 2,5 kuni 3 tundi, 10 kontrollpunktiga.
 3. Pikk rada (10 km) – kestusega 3,5 kuni 4,5 tundi, 10 kontrollpunktiga.
 4. Soovi korral saab ka üle 10 km raja teha

Kuna seltskonnad on väga erineva ettevalmistusega, läheneme ka individuaalselt, arvestades kõigi eelnevaid kogemusi ja võimeid.

 

Nii saabki valida kolme raskusastme vahel:

Algajate tase on mõeldud inimestele, kes ei tunne kaarti ega oska kompassiga ümber käia. Nemad läbivad kogu raja koos juhendajatega.
Hind ühele (laste grupp) = 9 € (10 - 35 inimest)
Hind ühele (täiskasvanute grupp) = 10 €

Tavatase – on mõeldud inimestele, kes üldjoontes tunnevad kaarti ja kompassi. Neile tehakse enne rajaleminekut lühikursus kaardi ja kompassi kasutamise kohta. Rada läbitakse iseseisvalt.
Hind ühele (õpilased) = 8 €
Hind ühele (täiskasvanud) = 9 €

Edasijõudnute tase – on mõeldud inimestele, kes on tugevad orienteerumises ja keda ei pea õpetama. Nende rada on raskem kui eelnevatel variantidel.
Hind ühele (õpilased) = 10 €
Hind ühele (täiskasvanud) = 11 €

Pakutavad aardejahi vormid on: Aardejaht Käsmus, Öine aardejaht, Kingijaht ja Õppejaht. Aardejaht sobib suurepäraselt näiteks sünnipäeva tähistamiseks või asutuse väljasõiduks.

 

Hind sisaldab:

 1. Instruktsiooni
 2. Kaarti ja kompassi
 3. Aaret
 4. Vajadusel lisa abi

Lisatasu eest on võimalus külastada Käsmu Meremuuseumit.

NB! Standard grupist (10 – 35 inimest) suurematele ja väiksematele gruppidele hind kokkuleppeline.

 

Aardejahid algavad – Käsmu Meremuuseumi eest. Vaata täpsemalt !

 

Aardejaht Käsmus

Kutsume Teid otsima Põhjasõja ajast kaduma jäänud Karl XII aaret! Just Põhjasõja ajal kasutati Rootsi vägede poolt Käsmut sõjaväe sadamana. Siitkaudu transporditi kahurid rindele. Rootsi uurimislaevad on 30-ndatel aastatel ja ka tänapäeval korduvalt käinud aaret otsimas koos tuukrite ja sukeldumistehnikaga, kuid siiani tulutult. Nimelt on arvestamata jäetud fakt, et Põhja-Eestis maa kerkib igal aastal. Näiteks keskajal oli Tallinnas Paks Margareta merevärav ja seal asus sadam. Tänane sadam on ligi pool kilomeetrit kaugemal. Seda arvestades ja ajalooarhiivides uurides oleme aevutusi teinud ja oleme üsna kindlad, et teame kust aaret otsida Nüüd vajame vabatahtlikke, kes oleksid piisavalt entusiastlikud ning viiksid selle otsimistöö lõpule. Tulge otsige oma aaret!

Aardejahi raskusastmed:

 1. Algajate tase
 2. Tavatase
 3. Edasijõudnute tase

NB! Hinnad ei sisalda transporti

Küsige täpsem info lahemaaokoturism@gmail.com või 555 630 88 !

 

Öine aardejaht

Öine aardejaht on mõeldud gümnaasiumiõpilastele ja täiskasvanutele, kes soovivad aardejahti veelgi huvitamaks teha kui ta juba on. Öine aardejaht ei pea tingimata öösel toimuma aga tähtis on, et selle toimumise ajal oleks õues pime. Pimedas tunduvad kõik kohad veidi teistmoodi kui päevavalguses. Pime mets võib tekitada veidi kõhedustki aga see lisab vürtsi halli argipäeva. Põlevad küünlad ja taskulambid lisavad õhku müstikat ja romantikat. Kui aardejaht on seiklus siis öine aardejaht on seiklus ruudus.

Hind ühele (õpilased) = 11 €
Hind ühele (täiskasvanud) = 14 €

 

NB! Hinnad ei sisalda transporti

Küsige täpsem info lahemaaokoturism@gmail.com või 555 630 88 !

 

Kingijaht

Jõuluvanal on suur mure, möödunud Jõuluajal läks üks kotitäis komme kaduma. Nimelt seda kotti transportinud päkapikud jäid lumetormi kätte metsa ja eksisid ära. Nad vaesekesed on seal metsade vahel lõksus siiani ega oska iseseisvalt enam välja tulla ja mis kõige olulisem, ka väärtuslik kommikott on kadunud. Jõuluvana vajab vabatahtlikke endale appi kotti ja päkapikke üles otsima. Tulge kogu klassiga Jõuluvanale appi!

Algajate tase
 

Tava tase
 

 

NB! Hinnad ei sisalda transporti

Küsige täpsem info lahemaaokoturism@gmail.com või 555 630 88 !

 

Õppejaht

Kutsume teid Käsmu loodusega tutvuma, puid õppima ja ühtlasi Põhjasõja aegset Karl XII kadunud aaret otsima. See on põnev aardejaht ühendatud looduseõppega teisisõnu lisandub geograafiale bioloogia. Peale kaardi ja kompassi kasutamise tuleb rakendada oma oskusi erinevate lehtpuude tundmisel ja seda kõike võistkonniti ning aja peale. Võidab parim muidugi leides aarde, kuid ka kaotajad päris tühjade kätega ei jää.

Hind ühele (õpilased) = 10 €
Hind ühele (täiskasvanud) = 11 €

 

NB! Hinnad ei sisalda transporti

Küsige täpsem info lahemaaokoturism@gmail.com või 555 630 88 !